A+ A A-
4.12.2018

Uusi hallitus vuodeksi 2019

Uusia kehittäjiä mukaan!

Keski-Karjala Jetina ry on pitänyt sääntömääräisen syyskokouksen. Kokouksessa valittiin yhdistykselle hallitus vuodelle 2019.
Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajana jatkaa tohmajärveläinen Kari Sarkkinen (varajäsen Heikki Arpinen Kiteeltä). Varapuheenjohtajaksi
kokousväki valitsi Tarja Timosen Kiteeltä (varajäsen Olavi Kekkonen
Kiteeltä).

Lisäksi vuoden 2019 hallituksen jäseniksi valittiin seuraavat henkilöt: Jarkko Makkonen Tohmajärveltä (varajäsen Hannu Putkuri Kiteeltä), Jaana Nikkilä Rääkkylästä (varajäsen Pekka Valtonen Kiteeltä), Heikki Pirhonen Tohmajärveltä (varajäsen Matti Jaatinen Tohmajärveltä, Veikko Ihanus Kiteeltä (vara-jäsen Tapio Niskanen Kiteeltä), Mervi Venäläinen Tohmajärveltä (varajäsen Harri Pippuri Tohmajärveltä), Pekka Käyhkö Kiteeltä (varajäsen Elina Väistö Tohmajärveltä), Jyrki Hirvonen Rääkkylästä (varajäsen Ilpo Jorasmaa Rääkky-lästä), Vilho Mikkonen Tohmajärveltä (varajäsen Raita Joutsensaari Rääkky-lästä).

Hallitus tekee Leader-hanketukiesitykset Pohjois-Karjalan ELY-keskukselle. Lisäksi hallitus ohjaa yhdistyksen toimintaa.

Tapahtumia alueella

Keski-Karjalan
Jetina ry

Ajankohtaista

Ota yhteyttä!